O značce Akrapovič

O značce Akrapovič

Akrapovič je průkopníkem ve svém oboru a je široce uznáván jako vysoce inovativní společnost v oblasti technologie materiálů. Značka je synonymem pro nejvyšší úroveň designu, zvýšení výkonu a vytvoření nezaměnitelného hluboce rezonančního výfukového zvuku. Výrobky společnosti jsou navrženy a vyrobeny pro motocykly a výkonná auta vášnivou a vysoce kvalifikovanou pracovní silou více než 1000 zaměstnanců s využitím nejmodernějších technologií, procesů a nejkvalitnějších materiálů. Oddělení Racing vývoje R&D pracuje s desítkami závodních týmů. Více než 100 mistrů světa se již spoléhalo na výfukové systémy Akrapovič. A to je jen začátek dlouhé vzrušující jízdy.

Pure Performance - Čistý výkon

Akrapovič nabízí širokou škálu výfukových systémů, materiálů a koncovek výfuku, které doplňují a vylepšují vaše auto.
Společnost tráví bezpočet hodin vývojem produktů s jedinečným rezonančním zvukem. Vaše auto bude znít tak, jak to bylo vždy zamýšleno.

Nastartujte motor a zažijte čistý výkon!

Jsme připraveni vám aktivně pomáhat se správným výběrem automobilového výfuku Akrapovič. Spolupracujeme přímo s výrobcem a rádi vám poskytneme nejnovější informace o aktuální skladové dostupnosti a právě vyvíjených nových produktech.
Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti s výběrem produktu a doporučením pro vyladění ECU.

 

8 důvodů proč Akrapovič

  1. Inovativní design

Odvaha při hledání nekonvenčních řešení dává výfukovým systémům Akrapovič unikátní vlastnosti i jedinečný design. To, že hranice ve světě designu lze překonat, dokazuje mnoho prestižních ocenění za průkopnické výfuky, které společnost vyrobila - včetně ocenění Red Dot Award.

 

  1. Výkon

Díky optimalizaci proudění výfukových plynů, snížení zpětných tlaků a využití specifických vlastností použitých materiálů zaručuje každý výfukový systém Akrapovič svému majiteli nárůst dynamických parametrů vozu, snížení hmotnosti dosažené využitím špičkových materiálů pozitivně ovlivňuje ovladatelnost.

 

  1. Nezaměnitelný zvuk

Jednou z hlavních priorit vývoje každého nového výfukového systému je dosažení unikátního zvukového projevu typického pro Akrapovič. Každá trubka, tlumič či koncovka výfuku je pečlivě laděna na konkrétní vozidlo. Tým NVH inženýrů hledá pomocí špičkové měřící techniky, 3D grafů a neustálého testování perfektní rovnováhu mezi sportovním a pohodlným, tichým a hlasitým, vytříbeným a drsným, dokud není dosaženo zvukové dokonalosti.

 

  1. Testováno v motosportu

Nejnáročnější závodní tratě po celém světě jsou ideálním testovacím prostředím pro nově vyvinutá řešení. Akrapovič je partnerem desítek špičkových závodních týmů, tyto zkušenosti a úspěchy ze všech oblastí motoristického sportu se následně promítají do vývoje výfuků, kde z nich těží koneční zákazníci.

 

  1. Výzkum, vývoj, testování

Technické i estetické dokonalosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti předchází práce týmů špičkových inženýrů, designérů a techniků využívajících nejmodernější technologie při návrzích jako 3D skenování vozů v kombinaci s 3D CAD/CAM i následně při výrobě prototypů, ladění i testování finálního produktu.

 

  1. Nejlepší materiály

Akrapovič věnuje pečlivou pozornost vlastnostem jednotlivých materiálů, která nemá v kategorii prémiových výfuků obdoby. Vysoce kvalifikovaní inženýři, vlastní metalurgická laboratoř i nově vybudovaná slévárna slitin titanu a niklu (Inconel) spolu s 25-letou zkušeností se zpracováním materiálů jako titan, nerezová ocel a slitiny hliníku jsou zárukou nejvyšší kvality konečného produktu.

 

  1. Pokročilé technologie & nejmodernější výrobní závod

Při neustálém hledání nových technologických řešení bylo do vyroby zavedeno mnoho pokročilých procesů, proces hydroformingu pro tváření trubek pomocí kapalného média je jen jedním z mnoha, které umožňují realizovat technologické nápady Akrapovič R&D. Nový výrobní areál vybudovaný 25 km jihovýchodně od Lublaně byl v letech 2007 - 2009 doplněn o nejmodernější laboratoře a vlastní slévárnu titanových a niklových slitin. Ta posunula Akrapovič mj. do role jednoho z nejvýznamnějších světových dodavatelů pro letecký průmysl či pro výrobce chirurgických nástrojů nebo špičkového sportovního vybavení.

 

  1. Vášeň a zkušenosti

Příběh Akrapovič je především založen na odhodlání a touze po dokonalosti vzdělaných, zručných, odhodlaných a vášnivých pracovníků s vizí a nápady, jak vylepšit ty nejlepší produkty. Od prvního výfuku vytvořeného Igorem Akrapovičem pro vlastní závodní motocykl po špičkové výfukové systémy dodávané do prvovýroby výrobcům sportovních aut nejzvučnějších značek.