Zvolte výfuk

˅
˅
˅

O značce Akrapovič

Společnost Akrapovič založil v roce 1991 motocyklový závodník Igor Akrapovič ve slovinském městě Ivančna Gorica. Tehdy ještě nosila jméno Skorpion (škorpiona si zachovává ve svém logu dodnes) a začínala s pouze šesti mechaniky. Hlavním odbytištěm motocyklových výfuků Akrapovič byla v té době Itálie. V roce 1997 dosáhl motocykl vybavený výfukem Akrapovič prvního vítězství v závodě Mistrovství světa superbike a tím odstartoval neuvěřitelnou historii, dodnes více jak 160 mistrů světa spoléhalo při zisku svého titulu na technologii Akrapovič.  

V roce 2010 byl navržen první automobilový výfukový systém Akrapovič pro BMW M3. Dnes je Akrapovič kromě spolupráce s desítkami závodních týmů také oficiálním partnerem BMW Motorsport, nové závodní speciály BMW M4 GT3 nebo BMW M Hybrid V8 jsou osazené výfukovým systémem právě této slovinské značky. Zkušenosti z působení na závodních tratích jsou ihned využívány při vývoji výfukových systémů pro běžné zákazníky. V rámci OEM spolupráce dodává Akrapovič výfukové systémy do prvovýroby pro značky, jako je například Bentley, Lamborghini, Porsche či Volkswagen.

Výfukové systémy Akrapovič jsou navrženy a vyráběny pro motocykly a výkonná auta vášnivou a vysoce kvalifikovanou pracovní silou s využitím nejmodernějších technologií, procesů a nejkvalitnějších materiálů. Všechny produkty jsou vyvíjeny a vyráběny ve čtyřech lokalitách přímo ve Slovinsku. Značka se stala průkopníkem ve vývoji a zpracování titanových slitin, disponuje vlastními laboratořemi i slévárnou titanu. V roce 2018 přibylo k dynamické zkušebně také zařízení pro testování odolnosti a spolehlivosti.

8 důvodů proč Akrapovič

1) Inovativní design

Odvaha při hledání nekonvenčních řešení dává výfukovým systémům Akrapovič unikátní vlastnosti i jedinečný design. To, že hranice ve světě designu lze překonat, dokazuje mnoho prestižních ocenění za průkopnické výfuky, které společnost vyrobila - včetně ocenění Red Dot Award.

2) Výkon

Díky optimalizaci proudění výfukových plynů, snížení zpětných tlaků a využití specifických vlastností použitých materiálů zaručuje každý výfukový systém Akrapovič svému majiteli nárůst dynamických parametrů vozu, snížení hmotnosti dosažené využitím špičkových materiálů pozitivně ovlivňuje ovladatelnost.

3) Nezaměnitelný zvuk

Jednou z hlavních priorit vývoje každého nového výfukového systému je dosažení unikátního zvukového projevu typického pro Akrapovič. Každá trubka, tlumič či koncovka výfuku je pečlivě laděna na konkrétní vozidlo. Tým NVH inženýrů hledá pomocí špičkové měřící techniky, 3D grafů a neustálého testování perfektní rovnováhu mezi sportovním a pohodlným, tichým a hlasitým, vytříbeným a drsným, dokud není dosaženo zvukové dokonalosti.

4) Testováno v motosportu

Nejnáročnější závodní tratě po celém světě jsou ideálním testovacím prostředím pro nově vyvinutá řešení. Akrapovič je partnerem desítek špičkových závodních týmů, tyto zkušenosti a úspěchy ze všech oblastí motoristického sportu se následně promítají do vývoje výfuků, kde z nich těží koneční zákazníci.

5) Výzkum, vývoj, testování

Technické i estetické dokonalosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti předchází práce týmů špičkových inženýrů, designérů a techniků využívajících nejmodernější technologie při návrzích jako 3D skenování vozů v kombinaci s 3D CAD/CAM i následně při výrobě prototypů, ladění i testování finálního produktu.

6) Nejlepší materiály

Akrapovič věnuje pečlivou pozornost vlastnostem jednotlivých materiálů, která nemá v kategorii prémiových výfuků obdoby. Vysoce kvalifikovaní inženýři, vlastní metalurgická laboratoř i nově vybudovaná slévárna slitin titanu a niklu (Inconel) spolu s 25-letou zkušeností se zpracováním materiálů jako titan, nerezová ocel a slitiny hliníku jsou zárukou nejvyšší kvality konečného produktu.

7) Pokročilé technologie & nejmodernější výrobní závod

Při neustálém hledání nových technologických řešení bylo do vyroby zavedeno mnoho pokročilých procesů, proces hydroformingu pro tváření trubek pomocí kapalného média je jen jedním z mnoha, které umožňují realizovat technologické nápady Akrapovič R&D. Nový výrobní areál vybudovaný 25 km jihovýchodně od Lublaně byl v letech 2007 - 2009 doplněn o nejmodernější laboratoře a vlastní slévárnu titanových a niklových slitin. Ta posunula Akrapovič mj. do role jednoho z nejvýznamnějších světových dodavatelů pro letecký průmysl či pro výrobce chirurgických nástrojů nebo špičkového sportovního vybavení.

8) Vášeň a zkušenosti

Příběh Akrapovič je především založen na odhodlání a touze po dokonalosti vzdělaných, zručných, odhodlaných a vášnivých pracovníků s vizí a nápady, jak vylepšit ty nejlepší produkty. Od prvního výfuku vytvořeného Igorem Akrapovičem pro vlastní závodní motocykl po špičkové výfukové systémy dodávané do prvovýroby výrobcům sportovních aut nejzvučnějších značek.