Zvolte výfuk

˅
˅
˅

Závodní tým Roberta Šenkýře - Šenkýř Motorsport vznikl v roce 1997 a je pokračovatelem týmu Jana Šenkýře, Mistra Evropy v závodech na okruzích z roku 1981.

Za 23 let své existence se tým vypracoval až do nejužší špičky českého automobilového sportu. V letech 2002–2003 s vozem BMW M3 získal své první dva tituly Mistra České republiky v závodech automobilů do vrchu. Vrcholem vrchařského působení byl zisk dvou titulů Mistra Evropy v absolutním hodnocení kategorie 1 cestovních vozů v letech 2003-2004.

Po obhajobě evropského vrchařského titulu se aktivity týmu opět rozšířily o závody na okruzích, kde se tým okamžitě propracoval do absolutní špičky a v letech 2005 až 2014 získal mnoho titulů Mistra České a Slovenské republiky i vítězství v seriálu Mistrovství středoevropské zóny FIA. Tým provozoval několik závodních vozů BMW M3 E36, M3 E46, M3 E92 GTR a Z4 GT3 a s vozem BMW M6 GT3 závodil jako oficiální BMW Motorsport Junior Team v prestižním GT3 šampionátu International GT Open.

Kromě závodních aktivit a stavby závodních vozů na míru se tým věnuje i servisu supersportů, organizuje kurzy sportovních jízd pro zájemce z řad trackday jezdců a zastupuje na českém a slovenském trhu několik prestižních světových značek jako je Akrapovič, KW, Drexler, AP Racing, BBS a další.